(52) 342 15 65
lub 52 320 40 30
 • Czy opony zimowe będą obowiązkowe?

  Do tej pory, to kierowca decydował o tym, czy zmieni opony letnie na zimowe. Bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym roku zmiana opon będzie obowiązkowa. Z taką propozycją wyszli posłowie z sejmowego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zgodnie z ich projektem, każdy kierowca miałby obowiązek jeździć na zimówkach już od 1 listopada do 31 marca.
  czytaj więcej...
 • Wyrównoważone opony jako jeden z czynników ich długowieczności

  Jest kilka rzeczy, które sam możesz zrobić dla swoich opon, aby przedłużyć ich kadencję o sezon, a nawet dłużej. Pisaliśmy już o wzrokowej kontroli jakości bieżnika opony, o właściwym ciśnieniu i prawidłowym przechowywaniu ogumienia, wreszcie o tak zwanej rotacji opon (czyli o zakładaniu ich na inną felgę niż była ostatnio) i o sezonowej ich wymianie. Dziś o tym, czego sam zrobić nie możesz.
  czytaj więcej...
 • Testy opon zimowych 2013 już są! Zobacz, jak wypadły poszczególne opony zimowe

  Testy opon zimowych pojawiają się przynajmniej 2 razy w roku. Każde szanujące się pismo motoryzacyjne drukuje własny ranking. Nie chcemy przedrukowywać ich materiałów, dlatego chcemy skupić się na jednych z najważniejszych testach w branży oponiarskiej. Przeprowadza je każdego roku organizacja ADAC, która nie ma żadnych sponsorów i żadnych stałych źródeł zakupów. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi wynikami testów na rok 2013.
  czytaj więcej...
 • Aby czuć się bezpiecznie na drodze, zmień opony na dobre

  Niby każdy to wie, ale i tak ilość kolizji stale rośnie. Niby każdy to rozumie, ale wiedza o tym stale się kurczy. I niby każdy to czuje, ale doświadczenie pokazuje co innego. Piszę o bezpiecznej jeździe, o tym, jak zapobiegać wypadkom, jak bezpiecznie dojechać do celu. Zakładam, że i Ty to wiesz, rozumiesz i czujesz. Dlatego pewne przypomnienie i podsumowanie będzie Ci przydatne. Zapraszam.
  czytaj więcej...
 • Jazda po śniegu może być ostra albo bezpieczna – porady specjalistów

  Nie wiem, jakim jesteś kierowcą. Wiem jednak, że są wśród nas tacy, którzy spalili już tysiące litrów paliwa w bardzo długich i trudnych trasach albo podczas rajdów. To właśnie rady takich ekspertów możesz przeczytać niżej. Rady na temat tego, jak bezpieczniej poruszać się po śniegu – czasami i Ty będziesz musiał.
  czytaj więcej...
 • Auto Świat prezentuje nowe testy opon letnich na rok 2014

  Pirelli to numer 1. Nie tylko dlatego, że od kilku lat jest wyłącznym dostawcą opon dla wszystkich bolidów startujących w Formule 1. Pirelli to także – a raczej przede wszystkim – numer jeden na ulicach. I to dosłownie: najnowszy test Auto Świata, w którym wzięło udział kilkadziesiąt różnych modeli wyniósł tę włoską markę na sam szczyt podium!
  czytaj więcej...
 • Co wybrać - opony nowe czy używane?

  W ciągu ostatnich kilku miesięcy na polskich drogach masowo pojawiają się opony tanie. Polacy szukają oszczędności, dlatego handlarze z używanym ogumieniem nadal mają się nieźle. Okazuje się jednak, że kilka groszy w kieszeni nie zastąpi nam gwarancji bezpieczeństwa jakie daje opona nowa. W tym artykule wyjaśnimy dlaczego nie warto kupować opon używanych.
  czytaj więcej...
 • Jak prawidłowo przechowywać opony i cieszyć się ich trwałością przez lata?

  Jeśli jesteś właścicielem jakiegoś samochodu, to posiadasz także towar taki, jak opony. Według jednej z klasyfikacji są one częściami zamiennymi pojazdu, a więc nie są i nie muszą być z nim stale złączone. I rzeczywiście tak jest: wielu kierowców regularnie zmienia ogumienie sezonowo, a aktualnie niepotrzebne przechowuje... gdzieś. Dlaczego jest to błędem? Czytaj dalej.
  czytaj więcej...
 • Więcej za mniej? To możliwe! Zrób więcej kilometrów dbając o opony

  Najprostsze rzeczy czasami są za bardzo lekceważone. Dbanie o właściwy stan ogumienia jest jedną z takich rzeczy. Nie wymaga bowiem specjalnych zabiegów, wielu pieniędzy czy eksperckiej wiedzy. Niezbędna jest regularność i trochę informacji o tym, co i jak robić, by Twoje ogumienie służyło i sprawowało się dobrze jak najdłużej. Właściwą informację znajdziesz właśnie tutaj. Zapraszam Cię do lektury.
  czytaj więcej...
 • Problemowy aquaplanning

  Podróżując w czasie ulewy lub podczas nagłego pogorszenia się pogody często kierowcy mają problem ze zjawiskiem aquaplanning. Polega ono na tym, iż ogumienie samochodowe nie odprowadza prawidłowo nadmiaru wody, przez co gromadzi się ona przed ogumieniem, co w konsekwencji może spowodować brak przyczepności ogumienia względem danej nawierzchni.
  czytaj więcej...
 • Test ADAC - opony letnie 225/45 R 17 W / Y

  Opony o rozmiarze 225/45 R 17 W / Y są coraz częściej montowane w autach o średniej wielkości, takich jak: VW Bora, Ford Galaxy, Alfa Romeo 147, BMW serii 1, 3, Renault Laguna, Opel Astra. Z tego powodu w tegorocznym teście opon letnich właśnie ten model został poddany ocenie. Poniżej wyniki udostępnione prze niemiecki Automobilklub ADAC.
  czytaj więcej...
 • Test ADAC - opony letnie 185/60 R 15

  W tegorocznym teście opon letnich przeprowadzonych przez niemiecki automobilklub ADAC udział wzięło aż 19 modeli w popularnym rozmiarze 185/60 R 15. Warto zapoznać się z wynikami przed zakupem ogumienia.
  czytaj więcej...
 • Wypełnianie opon azotem

  Azot powszechnie kojarzy się nam z przemysłem chemicznym i związanymi z nim innymi dziedzinami wiedzy. Jeszcze kilka lat temu stosowano go wyłącznie do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, jak i tych związanych z ukształtowaniem terenu. Obecnie jednak ta substancja z powodzeniem używana jest coraz więcej, także przez zwyczajnych kierowców.
  czytaj więcej...
 • Cykl życia modelu opony

  Na rynku oponiarskim praktycznie co sezon pojawiają się nowe opony zimowe i letnie. Producenci zastępują swoje flagowe modele nowymi, ulepszonymi gatunkami. Sporo kierowców jest zawiedziona, że gumy, na których jeździli kilka sezonów, muszą zastąpić czymś nowym, niesprawdzonym.
  czytaj więcej...
 • Bezpieczne przechowywanie i wymiana opon

  Prawidłowa eksploatacja każdej opony, to nie tylko odpowiednie ich użytkowanie w czasie jazdy. W tym określeniu zawiera się również odpowiedni montaż i demontaż oraz bezpieczne przechowywanie ogumienia.
  czytaj więcej...
 • Czy można zapobiec poślizgowi?

  Cytując jedną z encyklopedii poślizgiem możemy nazwać sytuację, gdy siła, którą musiałoby przenieść tarcie opony o jezdnię jest większa niż siła tarcia. Najczęściej ma miejsce, gdy np. na zakręcie siła odśrodkowa jest silniejsza niż siła tarcia. Występuje również w sytuacji zbyt gwałtownego hamowania czy też przyspieszania.
  czytaj więcej...
 • Elektroniczne opony?

  Nasze samochody coraz częściej wyposażone są w nowoczesne udogodnienia, które samodzielnie parkują, nie dopuszczają do poślizgu, pilnują, by nie zjechać na sąsiedni pas. Okazuje się, że to nie koniec wynalazków. Naukowcy zza naszej zachodniej granicy ogłosili, że opracowali elektroniczne opony, które są w stanie same, w zależności od pogody, automatycznie dostosować się do warunków panujących na drodze.
  czytaj więcej...
 • Ford Mustang - amerykański sen

  Ford Mustang to jeden z najbardziej kultowych amerykańskich samochodów. Jeżeli szukasz sportowego samochodu za rozsądne pieniądze to warto rozważyć tą ofertę.
  czytaj więcej...
 • Klasyfikacja opon

  Opony przeznaczone do samochodów osobowych muszą być wcześniej sklasyfikowane przez producenta na podstawie trzech głównych czynników: przyczepności, zużywania się bieżnika i odporności na działanie temperatury. Kryteria te nie są brane pod uwagę w przypadku opon zimowych.
  czytaj więcej...
 • Felgi na medal!

  21 ramion w tonacji ciemnego chromu. Nieukrywana elegancja połączona z niezwykłą lekkością i wysoką precyzją oraz jakością wykonania. Takie są właśnie aluminiowe felgi AEZ Valencia, uhonorowane na tegorocznej gali Medalem Europejskim.
  czytaj więcej...